Dwa spotkania autorskie w Poddębicach

We środę 21 września wystąpiłam na spotkaniach autorskich w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Serdecznie dziękuję sympatycznej młodzieży, paniom bibliotekarkom i polonistkom oraz dyrekcji obu szkół za życzliwe przyjęcie.

A to relacja zamieszczona na stronie poddębickiego LO:

„To była lekcja inna niż wszystkie. 21 września klasę IIF odwiedziła animatorka kultury, poetka i dziennikarka, Maria Duszka. Uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek autorstwa gościa. Była też okazja do zadawania pytań.
Pani Maria dzieliła się z młodzieżą refleksjami na temat współczesnego świata i ludzkiej natury. Na co dzień poetka pracuje w bibliotece sieradzkiego szpitala. Jest autorką wielu tomików wierszy, m.in. „Poezja przypadków” i „Może się przyśnisz”. Jej utwory zostały przełożone na wiele języków, m.in: szwedzki, białoruski, węgierski, francuski, esperanto. Mimo, że od wielu lat  mieszka w Sieradzu, to sercem wciąż wraca do swoich rodzinnych stron w okolicach Zadzimia. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a na koniec autorka podarowała szkole tomik swoich wierszy.”

dscn1759

dscn1756

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.