Archive for the ‘IMPREZUJĘ’ Category

Wspominamy niegdysiejsze „Maje nad Wilią”

Wiosną, jak co roku, miał się odbyć Międzynarodowy Festiwal Poetycki „Maj nad Wilią”. Nie odbył się. Organizatorzy czynili starania aby zorganizować tę imprezę w październiku. Niestety, kolejne obostrzenia uniemożliwiły to. Pozostały nam piękne wspomnienia. I nadzieja, że może za pół roku znów spotkamy się w Wilnie.

https://www.facebook.com/MajNadWilia/videos/796583067572768

Lubię wracać do Russowa – choćby we wspomnieniach

3 lata temu podczas Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej opowiadałam o odwiedzinach Marii Dąbrowskiej w bliskich mojemu sercu stronach – Woli Łobudzkiej i Piorunowie.

Gratuluję laureatom XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Czarno na białym” w Parzęczewie

OD POCZĄTKU JESTEM ZWIĄZANA Z TYM KONKURSEM. BYŁAM PIERWSZĄ LAUREATKĄ PIERWSZEJ JEGO EDYCJI, A OD LAT MAM PRZYJEMNOŚĆ BYĆ JEGO JURORKĄ.

Dokładnie 7 lat temu współorganizowałam i prowadziłam kolejną Noc Poezji i Muzyki w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu

Mieliśmy wspaniałych gości: Mirosława Czyżykiewicza, Wojciecha Kassa i Artura Fryza.

Na prośbę Krzysztofa Lisieckiego z Siewie.tv napisałam mu co u mnie ostatnio słychać

http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12148-wieci-liryczne-przekazane-pon-noc

Dwa lata temu czytałam wiersze pod orzechem włoskim na podwórzu Edwarda Stachury

Dwa lata temu miałam spotkanie autorskie pod orzechem włoskim na podwórzu przed domem rodzinnym Edwarda Stachury. A na płocie wśród wierszy innych uczestników imprezy zawisł także mój – o pewnej marynarce. Wszystko w ramach organizowanych przez nieocenioną Darię Danutę Lisiecką XVII Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała lokomotywa” w Łazieńcu.

Gala rozdania nagród Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” odbędzie się 7 września

Trzy nowe wiersze, wysłałam na konkurs Małopolska Nagroda Poetycka „Źródło”. Otrzymałam wyróżnienie honorowe. Gala rozdania nagród Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” odbędzie się 7 września br. o godz. 18:00 na Antresoli w Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów). Przewidywany czas trwania Gali to 2 godziny. Uroczystość uświetni recital Beaty Paluch, aktorki Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Nie mogę być na  Gali, zostałam więc zaproszona do obejrzenia jej zdalnie 7 września na stronie www.csm.tarnow.pl.

 

Właśnie otrzymałam statuetkę i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii KULTURA w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

W tym roku z powodu epidemii nie odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2019  (organizatorzy przewidują, że w przyszłym roku odbędzie się gala podwójna, na której spotkają się tegoroczni i przyszłoroczni laureaci). Otrzymałam jednak z redakcji statuetkę i dyplom. Jeszcze raz dziękuję wszystkim głosującym na mnie. 🙂 🙂 🙂 MYŚLĘ, ŻE ZASŁUŻYŁAM SOBIE NA TO WYRÓŻNIENIE WIELOLETNIĄ BEZINTERESOWNĄ PRACĄ NA RZECZ KULTURY NASZEGO REGIONU.

Relacja z Chojnickiej Nocy Poetów na stronie Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich

https://zlpinfo.eu/publikacje/felietony-i-komentarze/chojnicka-noc-poetow-2020.html

ZDOBYŁAM WYRÓŻNIENIE W IV EDYCJI MAŁOPOLSKIEJ NAGRODY POETYCKIEJ „ŹRÓDŁO”

Od kilku lat nie brałam udziału w konkursach poetyckich. Ostatnio wysłałam nowe utwory i oto dzisiaj otrzymałam e-mail o takiej miłej treści: Szanowna Pani, z przyjemnością informuję, że otrzymała Pani Wyróżnienie Honorowe IV edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło”.

nagietek, fot. Maria Duszka