Archive for the ‘IMPREZUJĘ’ Category

Będzie wywiad w Radiu Poznań

Bardzo miło było u redaktor Krystyny Uty Różańskiej – Gorgolewskiej. A kiedy będzie wyemitowany wywiad? Prawdopodobnie w niedzielę 24 marca. 

Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz i Grzegorz Tomczak 16 marca wystąpili w sieradzkim teatrze.

Organizatorzy wydarzenia: Sieradzkie Centrum Kultury i  Piotr Spottek

http://bilety.scksieradz.pl/MSI/mvc/pl/details/588?sort=Flow&date=2019-03-16&dateStart=0

Nie mogłam sobie nie zrobić fotki z legendarnymi gwiazdami kabaretu: Zenonem Laskowikiem i Jackiem Fedorowiczem. Dołączył do nas Wojtek Kirklewski, który powiedział, że specjalnie przyjechał z Rumi – nie tylko na ten program kabaretowy, ale także aby poznać Piotra Spottka jako prowadzącego audycję „Pod wielkim dachem nieba”. 🙂 🙂 🙂

UWILNIAM SIĘ

Zapraszam na wieczór autorski ANDRZEJA SZNAJDRA

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7 w Sieradzu zaprasza w najbliższy piątek 8 lutego 2019 r. o godz. 18.00 na promocję książek ANDRZEJA SZNAJDRA „Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli” oraz „Sekrety województwa łódzkiego” (współautor).
Publikacje ukazały się w łódzkim Domu Wydawniczym Księży Młyn. Zawierają barwnie i ze swadą opowiedziane historie miejsc i obiektów oraz biografie sławnych ludzi związanych z naszym regionem. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia obu książek.
ANDRZEJ SZNAJDER – absolwent germanistyki UŁ, dziennikarz, eseista, pisarz i tłumacz literatury niemieckojęzycznej. Jest współpracownikiem łódzkiego magazynu kulturalnego „Kalejdoskop” oraz pism polonijnych: „Znad Wilii” (Wilno), „Magazynu Polskiego” (Grodno) i niemieckojęzycznych kwartalników literackich „IGdA-aktuell” i „Kreis” (Wiedeń). Jego artykuły, reportaże, felietony i eseje ukazują się też m. in. w: „Twórczości”, „Ziemi Łódzkiej”, „Na Sieradzkich Szlakach”, „Życiu Kalisza” oraz w literackich pismach niemieckich: „Signum” i „eXperimenta”.

Mój wieczór autorski w łódzkim Domu Literatury – 17.01.2019 r.

Mój wieczór autorski w Domu Literatury w Łodzi (17.01.) poprowadził Piotr Spottek. Z powodu żałoby ogłoszonej przez panią prezydent Hannę Zdanowską, nie mógł się odbyć zaplanowany koncert Andrzeja Janeczko. Artysta był jednak z nami i żywo uczestniczył w dyskusji. Dziękuję bardzo wszystkim obecnym. Dziękuję serdecznie panu dyrektorowi Przemysławowi Owczarkowi i pracownikom Domu Literatury za zorganizowanie spotkania

Na fejsbukowym profilu Domu Literatury napisano:

„Maria Duszka wczoraj czytała swoje wiersze w Domu Literatury. Dziękujemy autorce za ciekawą rozmowę o poezji i inspiracjach poetyckich, a prowadzącemu Piotr Paweł Spottek za pasję w promowaniu poezji w programie Piotr Spottek- Pod Wielkim Dachem Nieba.”
Prywatnie jedna z osób obecnych na spotkaniu napisała mi:
„Bardzo ciekawie Pani mówiła i ogólnie chyba atmosfera była taka, jak powinna być na spotkaniach poetyckich. „
 
A Małgosia Miruch – Góra (pracująca od lat w Domu Literatury) napisała w e-mailu do mnie:

„Bardzo miło wspominam Twój autorski wieczór poetycki, tyle pięknych emocji, tyle dobrych słów i tak ciekawi, pełni artystycznych pasji  ludzie, których skupiasz wokół Siebie.

Wszystkiego dobrego!

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia!

Małgorzata Miruch-Góra”

 
 

Andrzej Janeczko i ja w łódzkim Domu Literatury – 17.01.2019 r. o godz. 19.00

Zapraszam serdecznie do Kawiarni literacko-muzycznej do łódzkiego Domu Literatury (ul. Roosevelta 17). Zaprezentuję swoje wiersze z polsko-litewskiego tomiku „Wolność chmur / Debesų laisvė”, a Andrzej Janeczko (lider zespołu „Trzeci oddech kaczuchy”) uświetni ten wieczór koncertem swoich piosenek. Całość poprowadzi radiowy dziennikarz muzyczny Piotr Spottek. 

https://www.facebook.com/events/421016142004179/ 

XXV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Młodych “Czwarta Ściana” w Turku…

czyli dwa dni w dobrym towarzystwie Karoliny Nolbrzak, Włodzimierza Matuszaka i Piotra Spottka. Fot. Sylwia Przybylska 

POETYCKIE ANDRZEJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 W SIERADZU

 

W czwartek 29 listopada wystąpiłam w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu na Poetyckich Andrzejkach. Prezentowałam swoje wiersze z polsko-litewskiego tomiku „Wolność chmur / Debesų laisvė”. Opowiadałam też o Kole Literackim „Anima” i wręczyłam nagrody utalentowanym uczniom – laureatom konkursu poetyckiego . Dziękuję serdecznie za zaproszenie pani dyrektor Helenie Rajewskiej, pani Dorocie Lasocie i Agnieszce Jarzębowskiej.

Jeszcze o tegorocznym XIV OKP „Czarno na białym” w Parzęczewie. Tym razem wspomina Marek Czuku…

… na blogu „Wędrowniczek”

Na XIV Konkurs Poetycki „Czarno na białym” nadeszło sporo, bo 185 zestawów, zawierających po trzy wiersze w komplecie. Obecny skład jury nie zmienił się od drugiej edycji turnieju, a zasiadam w tym zacnym gronie obok Konrada Tatarowskiego (przewodniczący) i Marii Duszki, która zresztą pierwszy konkurs w Parzęczewie wygrała. Tym razem zwycięża znana z wielu tego typu zmagań – Ela Galoch, przed równie utytułowanymi Magdą Cybulską i Wojciechem Roszkowskim.

Kliknij, aby przeczytać więcej:

http://www.wforma.eu/wedrowniczek-po-stronie-mocy.html?fbclid=IwAR2m8gZOaaLjW-5NKTypQ7PLQNIMzd_M6PUkekLRvoUmMJEf3oBiaL7tovM

Zespół „Pod fryzjerką” zagra w Sieradzu w cyklu koncertów „Pod wielkim dachem nieba”

Zespół powstał 4 lata temu. Jego hasło reklamowe to „dźwięki dobrze uczesane”. Tworzą go: Magdalena Jabłońska – wokal, teksty, melodie, Wojciech Bogdan – akordeon, Wiesław Szczechowicz – gitara akustyczna i elektryczna, Łukasz Milewski – bas, Paweł Jabłoński – instrumenty perkusyjne. Zespół ma już wiele sukcesów. Między innymi podczas 50. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej 2017 w Szklarskiej Porębie otrzymał: Nagrodę im. Wojtka Bellona, Nominację na Festiwal „Danielka 2017” oraz Nagrodę Publiczności. Z kolei na 10 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Danielka 2017” w Ujsołach – III miejsce w kategorii Wykonawca, II miejsce w kategorii Piosenka (za utwór „WWW”), Nagrodę Radia Rzeszów i Nominację na VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” Kielce 2017. Zespół otrzymał także Wyróżnienie na Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim i III miejsce na Festiwalu „Południca” w Chorzowie 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=fLIc9AMlhK0Odnośnik otworzy się w nowym oknie

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/2287524831470595/