Archive for the ‘IMPREZUJĘ’ Category

KAŻDY Z NAS JEST CZYIMŚ SŁOŃCEM

Każdy z nas jest czyimś słońcem

…to piękny aforyzm Antonii Tswit z Kijowa – jednej z uczestniczek III Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej w  Poznaniu organizowanej przez Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich i Fundację „Jak podanie ręki”. Konferencja trwała od 22 do 26 października 2019 r. W jej ramach  odbyło się wiele spotkań autorskich, koncertów, prezentacji poetyckich i muzycznych. Uczestniczyli w niej poeci z USA, Ukrainy, Rumunii, Grecji, Włoch, Czech, Belgii, Litwy i Niemiec. Czyli „poetycka wieża Babel”. Z okazji MKP została wydana IV edycja „Potyczek aforystów”, a w niej takie moje przebłyski:

 

Antonia Tswit z Kijowa z aktorskim zacięciem recytuje swój wiersz w Pałacu Działyńskich – moja festiwalowa koleżanka z pokoju hotelowego.

Na spotkaniu autorskim w Instytucie Filologii Słowiańskiej UAM w Poznaniu przywitała nas pani dr hab. Agata Firlej. Wystapiłam tam z  Verą Kopecką z Czech i Mariusem Chelaru z Rumunii. 

 

Marius Chelaru – poeta i obieżyświat z Rumunii (Piotr nazwał go Rumunescu 😉 )

 

Czytam wiersz w Auli Lubrańskiego w Poznaniu

22 listopada zapraszam na wieczór autorski w Kolonowskiem na Opolszczyźnie

Na wieczorze autorskim w Kolonowskiem wystąpię wspólnie z duetem ZAKUKA

Wieczór autorski w sieradzkim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego

W czwartek 17 października wspólnie z Agnieszką Jarzębowską wystapiłam na spotkaniu autorskim w sieradzkim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego. Muzycznie towarzyszył nam gitarzysta Jan Łużyński. Wieść niesie, że był to bardzo udany wieczór artystyczny. 🙂

Wieczór autorski w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu

W poniedziałkowy wieczór 14 października spotkałam się z miłymi paniami należącymi do Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.🌼

Maria Duszka – plakat

 

Zapraszam na mój wieczór autorski do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu

Zapraszam w poniedziałek 14 października o godz. 17.00 do MBP w Sieradzu, ul. Polna 36 a. Przeczytam wiersze i anegdoty, odtworzę piosenki skomponowane do moich tekstów – w  kilku językach. 🙂

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na wieczór poetycki z Marią Duszką,14…

Opublikowany przez Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu Wtorek, 8 października 2019

Wiersze i anegdoty prezentowałam podczas Nocy Księgarń

W piątek 20 września podczas organizowanej po raz pierwszy  ogólnopolskiej akcji  Noc Księgarń czytałam swoje wiersze i anegdoty  w sieradzkiej Księgarni Róża. Wspólnie ze mną wystąpił Paweł Buksalewicz  (kolega z Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich), który zaprezentował fraszki i aforyzmy.

Spotkanie autorskie w Złoczewie

Lubię wracać do Złoczewa. 20 września miałam przyjemność wystąpić po raz drugi na spotkaniu autorskim w tamtejszej Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej. Tym razem spotkałam się z uczniami I klasy LO i przedstawicielami Stowarzyszenia Civitas Christiana. W pierwszej części zaprezentowałam pokaz slajdów z sześciu podróży na Litwę, a w drugiej czytałam moje wiersze i anegdoty. Jeden z uczniów obiecał mi na zakończenie spotkania, że zacznie pisać wiersze. 

Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Alfresie Wesołowskiej za zaproszenie 🙂

29 sierpnia czytałam swoje wiersze na urodzinach Krzysztofa Cwynara w warszawskim Klubie Księgarza

https://www.facebook.com/maria.duszka/media_set?set=a.2389948687726981&type=3

29 i 30 sierpnia spędziłam z Piotrem Spottkiem w Warszawie. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od odwiedzin w radiowej Trójce, gdzie Piotr zrobił wywiady z Krystyną Prońko i Jackiem Gutrym.

 

 

 

Potem na zaproszenie Krzysztofa Cwynara czytałam moje wiersze na Jego imprezie urodzinowej w Klubie Księgarza na warszawskiej Starówce. Bardzo miłe było to, że rozpoczynając spotkanie piosenkarz sam odczytał jeden z moich utworów – jako swój ulubiony. Powiedział też, że dawno niczyje wiersze nie zachwyciły go tak jak moje. 🙂 Wśród zaproszonych gości byli m.in. Lucyna Owsińska, Ewa Śnieżanka i Andrzej Frajndt, lider zespołu Partita.

 

 

 

Serdecznie przyjęła nas Elżbieta Korczakowska – żona Jacka Korczakowskiego, autora takich przebojów jak „Szeptem do mnie mów” czy „Kto się boi salonowych lwów”. Mamą Jacka była Jadwiga Korczakowska, autorka cudownej „Bułeczki” i „Spotkania nad morzem”. Elżbieta udzieliła Piotrowi wywiadu na temat twórczości swojego męża.

20 września wystąpię z Pawłem Buksalewiczem w sieradzkiej Księgarni Róża – w ramach Nocy Księgarń

20 września 2019 r. odbędzie się ogólnopolska akcja Noc Księgarń. Zapraszam serdecznie na moje i Pawła Buksalewicza spotkanie autorskie do sieradzkiej Księgarni Róża.❤️

 

 

 

 

 

W LAWENDÓWCE

Piątek 16 sierpnia spędziłam w uroczej Lawendówce we wsi Ossa koło Białej Rawskiej. Tygodniowy plener plastyczny zakończył się koncertem muzycznym, prezentacją mojej poezji, wernisażem i licytacją powstałych prac na rehabilitację Jasia Turczyna.

Gospodarze „Lawendówki” Grażyna i Sylwester Soszkowie to ludzie o artystycznych duszach. Współorganizatorką i spiritusem movensem imprezy była malarka, wodzirejka i animatorka kultury Kamila Klimczak. Kamilę znam od małego dziecka. Prawie ćwierć wieku temu zdobywała swoje pierwsze laury w cyklicznym konkursie pod nazwą „Malowanie na ścianie”, który organizowałam jako kierowniczka Filii nr 3 MBP w Sieradzu.

A tak opisała to wydarzenie mama Jasia Turczyna: „Plener artystyczny i licytacja charytatywna na rzecz Jasia w Lawendówce
Cześć misie! Wczorajszy dzień należał do magicznych! Poezja i recytacja artystki Marii Duszki, (poruszająca do granic wrażliwości i odczuć estetycznych sztuka), śpiew w 6 językach Natalii Adamowicz, wystawa prac wykonanych podczas artystycznego tygodnia twórczego w Lawendówce: cyjanotypia, rzeźba, malarstwo, murale, starodawne czerpanie papieru, magiczna galeria rękodzieła Lawendówki, poczęstunek i woń wszechobecnej Lawendy, cudowni Gospodarze i wreszcie licytacja przepięknych prac na rzecz Jasia poruszyło nasze serca do granic możliwości. Wszystkim ARTYSTOM, Gospodarzom- Soszkom, Prowadzącej, kochanej Kamilce Klimczak, rodzinie, przyjaciołom, uczestnikom warsztatów DZIĘKUJEMY !!! i do zobaczenia za rok podczas warsztatów
P.S Uśmiech i sztuka to najkrótsza droga do drugiego człowieka