Archive for the ‘IMPREZUJĘ’ Category

Zapraszam na koncert Jarka Kąkola do Filii nr 2 MBP w Sieradzu

Jednoosobowa załoga Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  (czyli ja :)) i Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu serdecznie zapraszamy we wtorek 21 maja 2019 r. o godz. 18.00 na koncert JAROSŁAWA KĄKOLA.

    Impreza odbędzie się w ramach projektu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu „Biblioteka otwarta” sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta w ramach realizacji Zadania publicznego nr 4 „Wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym i ponadlokalnym”.

    Miejsce koncertu: Filia nr 2 MBP – biblioteka mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7 w Sieradzu. 

JAROSŁAW KĄKOL (ur. 1961) mieszka w Węgierskiej Górce k. Żywca. Obdarzony niezwykłym głosem charyzmatyczny bard, gitarzysta, kompozytor, założyciel i lider zespołu Małe Kino. Z powodzeniem występuje również na koncertach solowych. Wspólnie z zespołem otrzymał wiele nagród. M.in. pierwsze miejsca na: Festiwalu Piosenki Nieobojętnej „Baszta” w Ostrzeszowie, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend”  we Wrocławiu, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „Yapa” w Łodzi i Festiwalu Piosenki Turystycznej we Wrocławiu, a także II miejsce na Festiwalu Rockowym WROCK we Wrocławiu.

Zespół Małe Kino nagrał dwie płyty: „Jedno życie” i „Prawda i sny”. Drugi z tych krążków wydało Nadwiślańskie Muzeum w Kazimierzu Dolnym im. Marii Kuncewiczowej wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jarosław Kąkol śpiewa utwory skomponowane m.in. do wierszy Jana Lechonia, Kazimierza Wierzyńskiego, Bolesława Leśmiana, Oskara Wilde i ks. Jana Twardowskiego.

 

                                                    

 

„Wszystko obróciło się w poezję” w sieradzkiej Księgarni „Róża”

25 kwietnia 2019 r. na zaproszenie pani Darii Przyłuskiej wystąpiłam na spotkaniu autorskim razem z kaliskim poetą Jakubem Pokojowczykiem w sieradzkiej Księgarni „Róża”. Kuba nie tylko pisze piękne wiersze, pełni także (z sukcesami) funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Rychnowie.  Nasze spotkanie odbyło się w ramach Weekendu Księgarń Kameralnych. 

Zapraszam na wieczór autorski do sieradzkiej Księgarni „Róża”

Wystąpię z kaliskim poetą Jakubem Pokojowczykiem. Kuba należy do Koła Literackiego „Anima”. Od dwóch lat pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Rychnowie.

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc z moim polsko-litewskim tomikiem „Wolność chmur / Debesų laisvė”

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc  wystąpił  27 marca z „one man show” w Domu Kultury „Lokator” w Zduńskiej Woli. Przy okazji promował swoją niedawno wydaną świetnie napisaną książkę „Skiba ciągle na wolności : autobiografia łobuza” oraz płytę „30 lat z wariatami”. Show był szalony i przezabawny, a Krzysztof Skiba (za namową Piotra Spottka) chętnie zgodził się na kilka fotografii ze mną i moim polsko-litewskim tomikiem. 🙂 

A ja opowiedziałam Krzysztofowi o  szalonym lecie 1992 (lub 1993), kiedy to w małyńskim domu pod lasem, słuchałam z moimi dziećmi i przyjaciółmi kasety zespołu Big Cyc, a na niej, najbardziej szokującej mojego sąsiada, piosenki o miłości pewnego chłopaka do babci klozetowej. 🙂

Foto: Piotr Spottek

W łódzkiej Telewizji RETSAT rozmawiała z nami Monika Sawicka

https://maxspeed.site/maxspeed/gBsy4Jbz96A/maria-duszka-i-piotr-spottek-rozmowa-dnia?fbclid=IwAR29RApRPFgMIA9HfSrH4Iogd5LUVxXJQo_xelB2OCrqC6f8FftjVqtOtTc

Był wywiad w Radiu Poznań

Bardzo miło było u redaktor Krystyny Uty Różańskiej – Gorgolewskiej. Zapraszam do posłuchania wywiadu.
https://radiopoznan.fm/audycja/reportaze/maria-duszka?fbclid=IwAR1Z7WrOO_nbBF6UBS6aOrB1bTNh9T-cSf3YSXnpKXUFoinFtP3Aig14FNw

Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz i Grzegorz Tomczak 16 marca wystąpili w sieradzkim teatrze.

Organizatorzy wydarzenia: Sieradzkie Centrum Kultury i  Piotr Spottek

http://bilety.scksieradz.pl/MSI/mvc/pl/details/588?sort=Flow&date=2019-03-16&dateStart=0

Nie mogłam sobie nie zrobić fotki z legendarnymi gwiazdami kabaretu: Zenonem Laskowikiem i Jackiem Fedorowiczem. Dołączył do nas Wojtek Kirklewski, który powiedział, że specjalnie przyjechał z Rumi – nie tylko na ten program kabaretowy, ale także aby poznać Piotra Spottka jako prowadzącego audycję „Pod wielkim dachem nieba”. 🙂 🙂 🙂

 

UWILNIAM SIĘ

Zapraszam na wieczór autorski ANDRZEJA SZNAJDRA

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7 w Sieradzu zaprasza w najbliższy piątek 8 lutego 2019 r. o godz. 18.00 na promocję książek ANDRZEJA SZNAJDRA „Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli” oraz „Sekrety województwa łódzkiego” (współautor).
Publikacje ukazały się w łódzkim Domu Wydawniczym Księży Młyn. Zawierają barwnie i ze swadą opowiedziane historie miejsc i obiektów oraz biografie sławnych ludzi związanych z naszym regionem. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia obu książek.
ANDRZEJ SZNAJDER – absolwent germanistyki UŁ, dziennikarz, eseista, pisarz i tłumacz literatury niemieckojęzycznej. Jest współpracownikiem łódzkiego magazynu kulturalnego „Kalejdoskop” oraz pism polonijnych: „Znad Wilii” (Wilno), „Magazynu Polskiego” (Grodno) i niemieckojęzycznych kwartalników literackich „IGdA-aktuell” i „Kreis” (Wiedeń). Jego artykuły, reportaże, felietony i eseje ukazują się też m. in. w: „Twórczości”, „Ziemi Łódzkiej”, „Na Sieradzkich Szlakach”, „Życiu Kalisza” oraz w literackich pismach niemieckich: „Signum” i „eXperimenta”.

Mój wieczór autorski w łódzkim Domu Literatury – 17.01.2019 r.

Mój wieczór autorski w Domu Literatury w Łodzi (17.01.) poprowadził Piotr Spottek. Z powodu żałoby ogłoszonej przez panią prezydent Hannę Zdanowską, nie mógł się odbyć zaplanowany koncert Andrzeja Janeczko. Artysta był jednak z nami i żywo uczestniczył w dyskusji. Dziękuję bardzo wszystkim obecnym. Dziękuję serdecznie panu dyrektorowi Przemysławowi Owczarkowi i pracownikom Domu Literatury za zorganizowanie spotkania

Na fejsbukowym profilu Domu Literatury napisano:

„Maria Duszka wczoraj czytała swoje wiersze w Domu Literatury. Dziękujemy autorce za ciekawą rozmowę o poezji i inspiracjach poetyckich, a prowadzącemu Piotr Paweł Spottek za pasję w promowaniu poezji w programie Piotr Spottek- Pod Wielkim Dachem Nieba.”
Prywatnie jedna z osób obecnych na spotkaniu napisała mi:
„Bardzo ciekawie Pani mówiła i ogólnie chyba atmosfera była taka, jak powinna być na spotkaniach poetyckich. „
 
A Małgosia Miruch – Góra (pracująca od lat w Domu Literatury) napisała w e-mailu do mnie:

„Bardzo miło wspominam Twój autorski wieczór poetycki, tyle pięknych emocji, tyle dobrych słów i tak ciekawi, pełni artystycznych pasji  ludzie, których skupiasz wokół Siebie.

Wszystkiego dobrego!

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia!

Małgorzata Miruch-Góra”