Archive for the ‘IMPREZUJĘ’ Category

Nadal prowadzę w województwie łódzkim w plebiscycie Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura. Poproszę o głosy… :)

ZAPROSZENIE NA POETYCKIE MIKOŁAJKI

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu

mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7

serdecznie zaprasza w piątek 6 grudnia 2019 r. o godz. 18.00

na Poetyckie Mikołajki ze Zbigniewem Mysłowieckim.
Zbigniew Mysłowiecki urodził się w 1962 r.  w Warszawie.

Poezję odkrył przypadkiem,  gdy miał około 15 lat.

Okazało się, że przywarła do niego na resztę życia.

Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów literackich.

Opublikował cztery książki poetyckie: „Wiersze zebrane”

(1993), „Triumf przemijającego czasu i rozczarowań.

Niektóre wiersze z lat 1993-2009″ (2010), „Upadły anioł”

(2011, tomik polsko-niemiecki), współautorem

– z Urszulą Sławińską – zbioru haiku pt. „60 i 6 radości

życia z wierszy” (2018) i „Klęcznik codzienny” (2019).

W sobotę 30 listopada o godz. 17.00 zapraszam na mój wieczór autorski do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kwiatkowicach (powiat łaski)

Zapraszam serdecznie w najbliższą sobotę 30 listopada o godz. 17.00 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kwiatkowicach (powiat łaski) na mój wieczór autorski, podczas którego zaprezentuję wiersze, aforyzmy, anegdoty i nagrania piosenek skomponowanych do moich tekstów. Będzie też pokaz slajdów połączony z opowieścią o Litwie.
Kwiatkowice to prawie moje strony rodzinne, tym bardziej jestem przejęta tym wydarzeniem. 🙂

https://lask.naszemiasto.pl/spotkanie-autorskie-z-maria-duszka-w-sobote-w-kwiatkowicach/ar/c1-7442985 

Po spotkaniu na stronie GBP w Kwiatkowicach zamieszczona została relacja:

Poetyckie wróżby z Marią Duszką

W sobotni andrzejkowy wieczór czytelnicy naszej biblioteki mieli okazję posłuchać pięknych, nostalgicznych wierszy pani Marii Duszki. Poetka drukuje w wielu czasopismach, m.in. w „Przekroju”, wydała 9 tomików poezji, my usłyszeliśmy wiersze z tomu „Wolność chmur”. Jego wydanie jest dwujęzyczne, w języku polskim i litewskim. Pani Maria jest stałym gościem Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „Maj nad Wilią”, który odbywa się w Wilnie. Z tej racji poetka przybliżyła słuchaczom najciekawsze miejsca na Litwie związane z polskimi pisarzami, np. J. Słowackim, T. Konwickim, Cz. Miłoszem. Były też anegdoty z życia pani Duszki i jej wspomnienia z dzieciństwa zapisane wierszem.

  Wieczór należał do udanych, wszyscy uczestnicy miło spędzili czas, słuchając wierszy i zabawnych anegdot. A oto jeden z wierszy pani Marii Duszki:

 „mglisty grudniowy wieczór

  błotnista wiejska droga

 

 twój pocałunek

 – dowód na istnienie Boga”

 Doceniajmy obecność bliskich osób, szczególnie w te grudniowe wieczory. Polecam też do czytania wiersze naszej poetki i innych ulubionych poetów. 

Wieczór autorski w Kolonowskiem i wywiad w Radiu Opole

W piątkowy wieczór w Bibliotece i Centrum Kultury w Kolonowskiem koło Opola prezentowałam swoje wiersze, aforyzmy i anegdoty, a duet Zakuka śpiewał śląskie piosenki ludowe. Miasto nieduże, a sala wypełniona. Tak to jest kiedy placówką kieruje dyrektor – pasjonat z artystyczną duszą. Dziekuję serdecznie, panie Józefie Józef Kotyś za zaproszenie. 

Dziękuję także pani Katarzynie Zawadzkiej, która przeprowadziła ze mną wywiad w Radiu Opole. Został wyemitowany w poniedziałek 25 listopada w godz. 10.00-11.00.

KAŻDY Z NAS JEST CZYIMŚ SŁOŃCEM

Każdy z nas jest czyimś słońcem

…to piękny aforyzm Antonii Tswit z Kijowa – jednej z uczestniczek III Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej w  Poznaniu organizowanej przez Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich i Fundację „Jak podanie ręki”. Konferencja trwała od 22 do 26 października 2019 r. W jej ramach  odbyło się wiele spotkań autorskich, koncertów, prezentacji poetyckich i muzycznych. Uczestniczyli w niej poeci z USA, Ukrainy, Rumunii, Grecji, Włoch, Czech, Belgii, Litwy i Niemiec. Czyli „poetycka wieża Babel”. Z okazji MKP została wydana IV edycja „Potyczek aforystów”, a w niej takie moje przebłyski:

 

Antonia Tswit z Kijowa z aktorskim zacięciem recytuje swój wiersz w Pałacu Działyńskich – moja festiwalowa koleżanka z pokoju hotelowego.

Na spotkaniu autorskim w Instytucie Filologii Słowiańskiej UAM w Poznaniu przywitała nas pani dr hab. Agata Firlej. Wystapiłam tam z  Verą Kopecką z Czech i Mariusem Chelaru z Rumunii. 

 

Marius Chelaru – poeta i obieżyświat z Rumunii (Piotr nazwał go Rumunescu 😉 )

 

Czytam wiersz w Auli Lubrańskiego w Poznaniu

22 listopada zapraszam na wieczór autorski w Kolonowskiem na Opolszczyźnie

Na wieczorze autorskim w Kolonowskiem wystąpię wspólnie z duetem ZAKUKA

Wieczór autorski w sieradzkim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego

W czwartek 17 października wspólnie z Agnieszką Jarzębowską wystapiłam na spotkaniu autorskim w sieradzkim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego. Muzycznie towarzyszył nam gitarzysta Jan Łużyński. Wieść niesie, że był to bardzo udany wieczór artystyczny. 🙂

Wieczór autorski w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu

W poniedziałkowy wieczór 14 października spotkałam się z miłymi paniami należącymi do Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.🌼

Maria Duszka – plakat

 

Zapraszam na mój wieczór autorski do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu

Zapraszam w poniedziałek 14 października o godz. 17.00 do MBP w Sieradzu, ul. Polna 36 a. Przeczytam wiersze i anegdoty, odtworzę piosenki skomponowane do moich tekstów – w  kilku językach. 🙂

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na wieczór poetycki z Marią Duszką,14…

Opublikowany przez Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu Wtorek, 8 października 2019

Wiersze i anegdoty prezentowałam podczas Nocy Księgarń

W piątek 20 września podczas organizowanej po raz pierwszy  ogólnopolskiej akcji  Noc Księgarń czytałam swoje wiersze i anegdoty  w sieradzkiej Księgarni Róża. Wspólnie ze mną wystąpił Paweł Buksalewicz  (kolega z Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich), który zaprezentował fraszki i aforyzmy.