Archive for the ‘PUBLIKACJE – MOJE WIERSZE, ARTYKUŁY, WYWIADY I RECENZJE’ Category

Wokalista jazzowy Marek Bałata interpretuje moje wiersze :) :) :)

Marek Bałata pochodzi z Mielca, mieszka w Krakowie. Na jego repertuar składają się utwory własne oraz standardy jazzowe, pieśni gospel, transkrypcje utworów Fryderyka Chopina, utwory Krzysztofa Komedy, piosenki Zygmunta Koniecznego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Waligórskiego. 

Występuje z własnym Quintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy. W 1996 założył międzynarodowy zespół CANTABILE IN JAZZ, w którym występowali wokaliści: Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack oraz basiści, m.in.: Mariusz Bogdanowicz, Anthony Jackson, Adam Skrzypek. Wykonuje partie solowe nowej aranżacji Mszy Kreolskiej Misa Criolla Ariela Ramíreza. Od roku 2001 współrealizuje projekt artystyczny Włodzimierza Szomańskiego pt. „Missa Gospel’s”, będący próbą adaptacji muzyki gospel do wymogów współczesnej liturgii katolickiej. Współpracował też z grupą Sierra Manta oraz Collegium Cantorum. W latach 2009–2012 razem z Olą Turkiewicz występował w czterech kolejnych edycjach Koncertu Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego. Od 1990 roku zwycięzca dorocznego plebiscytu Jazz Top pisma „Jazz Forum” w kategorii Wokalista.

Iwonna Buczkowska czyta moje wiersze

TYM RAZEM MOJE WIERSZE CZYTA IWONNA BUCZKOWSKA – POETKA LIRYCZNA I SATYRYCZNA. 

Czytam mój wiersz w nadawanym z Londynu koncercie Remiego Juśkiewicza

To był 86 koncert Remiego z cyklu „Piosenki na koniec tygodnia”. Przeczytałam w nim wiersz zaczynający się od słów: „Panie Boże…” 

Kliknij, aby posłuchać:

https://www.facebook.com/remi.juskiewicz/videos/10216129846518281

Dawid Rogalski czyta moje wiersze

:) Maurycy Polaski czyta moje wiersze

Maurycy Polaski – aktor, muzyk i współtwórca Kabaretu pod Wyrwigroszem czyta moje wiersze. 🙂

Mój artykuł o Marcelim Nenckim na portalu „Culture Avenue” w Teksasie

Marceli Nencki – stypendysta Alfreda Nobla

Ja w Radiu Wnet via Studio Londyn

W niedzielne przedpołudnie 24 stycznia Iza Smolarek przepytała mnie w Studiu Londyn dla Radia Wnet. Mówimy o Londynie, Szadku, Sieradzu, moich wierszach, piosenkach, snach o lataniu, spacerach po polach i lasach…

Piotr Spottek czyta moje wiersze

Piotr Spottek czyta moje wiersze z polsko-litewskiego tomiku ‚Wolność chmur”. Zapraszam do posłuchania. 

🙂

  • A TO KOMENTARZE INTERPRETACJI PIOTRA NA FACEBOOKU:
   Pani ELŻBIETA STRADCZUK napisała: „Dlaczego nie jest Pan aktorem?- czy muszę mówić więcej? Oddał Pan poezji Marii Duszki, swoją duszę. Tylko kobieta bardzo wrażliwa i zakochana potrafi tak pisać, no i oczywiście UTALENTOWANA.”
    
   ANNA ORATOWSKA:  „Wielkie uznanie dla poezji stworzonej przez autorkę, Marię Duszkę.… Przepiękna poezja, która uskrzydla i działa na wyobraźnię i emocje czytelnika. Interpretacja wierszy Marii Duszki wymaga nieco samodzielności… Niezwykle ważne, by znaleźć szerszy kontekst jego powstania, okres, w którym został napisany jak i biografię autorki… Wszystko to potrafiłeś Piotrze połączyć ,ze zrozumieniem tekstu i zjawisk w nich opisanych… Twoja interpretacja rodzi się spontanicznie, ale wyraża emocje, doświadczenie życiowe, Twoją wrażliwość… Najlepszą oceną interpretacji w Twoim wykonaniu jest wiarygodność tego, co autorka miała na myśli pisząc te wiersze… Brawo. Pięknie to zrobiłeś Piotrze.”
    
 •  
  Znam te wiersze (świetne!). A w tej interpretacji świetne podwójnie. Pozdrawiam 🙂

1.01.2021 i pierwsza publikacja mojego wiersza w tym roku

Asia Słodyczka przeczytała na facebooku mój wiersz z tomiku „Nieopisanie”

https://www.facebook.com/100004086964236/videos/2356308581182018/

Mój wiersz na portalu TOMIKOVO

Monika Magda Krajewska opublikowała mój kolejny wiersz na portalu TOMIKOVO.