Archive for the ‘PIOSENKI MOJE I O MNIE’ Category

:) JACKET i KAMIENIEJĘ piosenkami tygodnia w ostrołęckim Radiu OKO

Ania Groblińska przepytała mnie w Radiu Łódź Extra

Zapraszam do posłuchania wywiadu. Rozmawiamy o płycie „Może pojutrze”, pracy w bibliotece szpitalnej, audycji „Pod wielkim dachem nieba”, o przekładach moich wierszy na języki obce. Wybrzmią także dwie piosenki skomponowane do moich tekstów przez Remiego Juśkiewicza.

Sieradzko-londyński teledysk do piosenki „Jesień”

Nasze piosenki w ostrołęckim Radiu OKO

Piotr Spottek w Radiu Wnet via Studio Londyn

W niedzielne przedpołudnie 17 stycznia Piotr Spottek udzielił wywiadu Izie Smolarek ze Studia Londyn dla Radia Wnet. W audycji wybrzmiała też piosenka „Kamienieję” skomponowana przez Remiego Juśkiewicza  do mojego tekstu. I „Piosenka jubileuszowa” nagrana przez Wojtka Gęsickiego z okazji 200 audycji „Pod wielkim dachem nieba”.

PREMIERA TELEDYSKU „Jesień tonie w deszczu i mgle…”

https://www.facebook.com/remi.juskiewicz/videos/10215907334955631

Moi drodzy, oto premiera sieradzko-londyńskiego teledysku do piosenki „Jesień”. Początek tego utworu wymyśliłam wracając w pewien deszczowy, listopadowy wieczór z jakiegoś koncertu w pałacu w Tubądzinie do Sieradza. Było to chyba ze 20 lat temu. Remi Juśkiewicz pojawił się w Sieradzu dwa lata temu – w drodze z Inowrocławia do Londynu. Przyjechał, aby udzielić Piotrowi Spottkowi wywiadu do audycji „Pod wielkim dachem nieba”. Pamiętam, że to była niedziela. Po wywiadzie dałam Remiemu jeden z moich tomików. Ot tak, bez specjalnych intencji i nadziei. Okazało się jednak, że moje wiersze zainspirowały go i już w drodze do Londynu dostrzegł w nich materiał na piosenki. Tak m.in. powstała „Jesień”. Cieszę się, zawsze chciałam, aby ktoś śpiewał moje utwory. Choć mam świadomość, że nie ułatwiam sprawy kompozytorom, bo piszę wiersze, w których jeśli występują rymy, to raczej przypadkowe. Miejsca, które widzimy w teledysku to m.in. sieradzkie Wzgórze Zamkowe i mój balkon. Serdecznie zapraszam do obejrzenia, posłuchania i udostępniania – jeśli całość się spodoba.

KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ I POSŁUICHAĆ: Jesień tonie w deszczu i mgle

Koncert życzeń Remiego Juśkiewicza z Londynu, w tym jedna piosenka z moim tekstem

To był koncert dedykowany dziennikarzom, którzy promują piosenkę z dobrym tekstem, w tym twórczość Remiego. Każdy z nich mógł sobie wybrać ulubiony utwór. Piotr Spottek poprosił o „Modlitwę porządnego faceta” skomponowaną do wiersza Birute Jonuskaite. Na prośbę Arka Tylzy, szefa polonijnego Radia Islanders  Remi zaśpiewał moje „Kamienieję”. Zapraszam do posłuchania.

http://www.facebook.com/remi.juskiewicz/videos/10215832520645320

O płycie „Może pojutrze” opowiadam na antenie „Naszego Radia”

https://www.nasze.fm/news,36993

Teksty Marii Duszki na płycie wydanej w Londynie Wiersze napisane przez mieszkającą w Sieradzu poetkę, na krążku „Może pojutrze”, śpiewa Remi Juśkiewicz. Na płycie wydanej w Londynie znalazły się trzy piosenki skomponowane do tekstów Marii Duszki: : „Kamienieję”, „Jesień” i „Jacket”. Maria Duszka jest poetką, dziennikarką, bibliotekarką, animatorką kultury, założycielką i opiekunką Koła Literackiego „Anima”, członkinią Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jak przyznaje w rozmowie z dziennikarką Naszego Radia, piosenki skomponowane do jej tekstów, to spełnienie jej marzeń: – Zawsze marzyłam o tym, żeby ktoś śpiewał moje teksty i tak się złożyło, że ukazała się właśnie płyta „Może pojutrze” i do tego stało się do w Londynie. Nagrana została przez Polaka Remiego Juśkiewicza, który pochodzi z Inowrocławia, ale od kilkunastu lat mieszka w Londynie – mówi Maria Duszka. Poniżej możecie posłuchać rozmowy z poetką, w której Maria Duszka opowiada jak doszło do nawiązania współpracy między nią a Juśkiewiczem: Do dwóch piosenek z tekstami mieszkającej w Sieradzu poetki nakręcono już teledyski, powstaje kolejny do piosenki „Jesień” w której Remiemu Juśkiewiczowi akompaniuje na pianinie Augustin Izoard, prywatny nauczyciel muzyki króla Belgów Filipa I Koburga. Tu z kolei dostępna jest piosenka „Jacket”, do której tekst z polskiego na angielski przetłumaczyła córka Marii Duszki: Na płycie „Może pojutrze” znalazły się też piosenki skomponowane i wykonywane przez Remiego Juśkiewicza do tekstów Doroty Górczyńskiej – Bacik i Wiesława Fałkowskiego. Płyta dostępna jest w sklepach internetowych (Allegro, eBay) i w Księgarni Ossolineum w Łodzi. 

Właśnie otrzymałam z Londynu płytę Remiego Juśkiewicza, na której są także 3 piosenki z moimi tekstami :)

Właśnie otrzymałam z Londynu płytę Remiego Juśkiewicza „Może pojutrze”. Są na niej także trzy piosenki z moimi tekstami: „Kamienieję”, „Jesień” i „Jacket” (w Englishu). Zawsze chciałam, aby ktoś zaśpiewał moje wiersze. Remi, dziękuję, że spełniłeś to moje ciche marzenie.

Dziękuję patronom medialnym płyty. To m.in.:

#Piotr Spottek, z którym współtworzę audycję „Pod wielkim dachem nieba” i dzięki któremu poznałam Remiego,

#Radio Wnet, #Radio Islanders, #ki24.info, #Grupa Artystyczna KAMPE, #Teatr Katharsis

 

 

 

„KAMIENIEJĘ” PIOSENKĄ TYGODNIA W RADIU ISLANDERS!!! :) :) :)

https://www.facebook.com/radioislanders/photos/a.761704807176684/5314216731925446/