WIERSZE WALDEMARA MICHALSKIEGO CZYTAM W STYCZNIOWEJ POLONIJNEJ AUDYCJI AUSTRALIJSKIEGO MELBOURNE ETHNIC COMMUNITY RADIO

 

Magdalena i Krzysztof Krakowscy są twórcami comiesięcznej polonijnej audycji nadawanej w Melbourne Ethnic Community Radio. Od kilku miesięcy miewam w niej swoje 5 minut – prezentuję w niej wiersze współczesnych poetów.

ZAPRASZAM DO POSŁUCHANIA CAŁEJ AUDYCJI POD TYM LINKIEM: 

https://www.3zzz.com.au/shows/polish/?fbclid=IwAR3kkHRvMcQvVUNR0jS5W0wbysNrqmXOp7R-OnocAXqSwxS4wwXmZMJ1vHI

NOTATKA O MNIE W „DZIENNIKU ŁÓDZKIM”

https://sieradz.naszemiasto.pl/nagroda-ministerstwa-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-dla/ar/c1-8985165

Nagroda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla sieradzanki Marii Duszki

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Nagroda ministra kultury dla sieradzanki Marii Duszki
Nagroda ministra kultury dla sieradzanki Marii Duszki Fot. J.Stelmasiak/archiwum M. Duszki
 
Sieradzka poetka Maria Duszka doceniona przez Piotra Glińskiego, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Wiersze Ute Marianne Pfeiffer w „Toposie”

Ute Marianne Pfeiffer poznałam 12 lat temu podczas organizowanego w Niemczech festiwalu „PolnischerSommer 2010”. Podeszła do mnie po spotkaniu autorskim w Kilonii. Poprosiła Małgorzatę Półrolę, aby tłumaczyła naszą rozmowę. To był początek naszej przyjaźni. Od tej pory korespondujemy , czasem się odwiedzamy, czasem razem podróżujemy (w ciągu minionych lat moja znajomość angielskiego poprawiła się na tyle, że możemy się porozumieć).

W ubiegłym roku skontaktowałam Ute z Piotrem Wiktorem Lorkowskim. Piotr przełożył wiersze Ute na język polski. I opublikował je w  pierwszym tegorocznym numerze „Toposu”. Bardzo mnie cieszą takie sytuacje, z których wynikają takie publikacje. 🙂

Maria Duszka i Ute Pfeiffer w arboretum w Kórniku, fot. Tomasz Duszka

Pomogłam zredagować tomik Dawidowi Rogalskiemu z Gniewkowa

https://pomorska.pl/znow-mozna-czytac-wiersze-dawida-rogalskiego-poety-z-gniewkowa/ar/c13-15954029?fbclid=IwAR085rdmnbX9dTY06bNc03FFseNkurh1FRILyPsd1D31_yXB_6ChaiAe5oc

https://pomorska.pl/znow-mozna-czytac-wiersze-dawida-rogalskiego-poety-z-gniewkowa/ar/c13-15954029?fbclid=IwAR0-6u7awFWe5hfRJqQVhT6-ayIVRBfDi5HORV5RQniyqgIeiVQlSyk-Zek

 W najnowszym wydawnictwie, które liczy ponad 80 stron, znajduje się 56 wierszy. Nad większością z nich, pracowałem przy współpracy z panią Marią Duszką – wybitną poetką z Sieradza – opowiada Dawid Rogalski, poeta z Gniewkowa.

Dawid Rogalski, poeta z Gniewkowa, po ponad 10 latach przerwy wydał tomik poezji pt. „rzeźby ze słów”. Wznowił również tomik z 2012 roku pt. „Chodzenie po linie”.

Autorem zdjęcia na okładce jest znany artysta Wacław Wantuch. To artysta fotografik i pisarz, pracujący w Krakowie. Tworzy przede wszystkim akty kobiece. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor książki „Kamień wawelski” i albumów fotograficznych. Wystawiał w kraju i za granicą. Znakiem rozpoznawczym jego aktów są zaskakujące ujęcia. Zdjęcie na okładkę przekazał zupełnie nieodpłatnie.

– W najnowszym wydawnictwie, które liczy ponad 80 stron, znajduje się 56 wierszy. Nad większością z nich, pracowałem przy współpracy z panią Marią Duszką – wybitną poetką z Sieradza. Dawała mi ona swoje wskazówki i pomogła, w niektórych utworach nadać moim słowom o wiele piękniejszego znaczenia. Jestem jej ogromnie wdzięczny. To właśnie w tym tomiku znalazł się również wiersz, który zechciał przeczytać Michał Wiśniewski z Ich Troje – opowiada Dawid Rogalski.