Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
w Sieradzu oraz Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej
serdecznie zapraszają w dniu 21 maja 2013 r. (wtorek)
o godz. 18.00 na spotkanie autorskie JOLANTY MIŚKIEWICZ p.t.

„JA CIĄGLE MAM NADZIEJĘ”.

W programie:
– prezentacja wierszy i opowiadań Joli,
– piosenki skomponowane do jej tekstów zaśpiewa bard Zbyszek PAPROCKI,
– otwarcie wystawy fotografii Ewy RUSZKOWSKIEJ.

Impreza odbędzie się w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Kreatywna biblioteka”, sfinansowanego przez Urząd Miasta Sieradza.

Miejsce spotkania: Filia nr 2 MBP mieszcząca się w szpitalu
przy ul. Armii Krajowej 7 w Sieradzu.

JOLANTA MIŚKIEWICZ urodziła się i mieszka w Łodzi. Pisze prozę,
wiersze liryczne i satyryczne oraz teksty piosenek. Jest autorką powieści
dla dziewcząt p.t. „Kolczyk w brzuchu i babcine korki” i tomu
poetyckiego p.t. „Obierz mnie jak cebulę”. Jej utwory prezentowane
były m.in. w Radiu Łódź, TVP INFO i TVN 24.

EWA ELŻBIETA RUSZKOWSKA (ur. 13 grudnia 1965 r. w Kaliszu) pedagog, edukator w zakresie umiejętności wychowawczych i społecznych. W 1990 dyplom magistra na Wydziale Pedagogiki UW, w 1998 studia podyplomowe w zakresie psychoprofilaktyki na UMCS w Lublinie. Od 1992 związana zawodowo z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Współpraca ze środowiskiem nauczycielskim; liczne programy autorskie z zakresu pedagogiki i profilaktyki; współpraca z uczelniami wyższymi, działanie na rzecz przybliżenia praw dziecka, współpraca z Helsińską Fundacją Praw Człowieka w Warszawie, działania na rzecz profilaktyki środowiskowej. Zainteresowania: fotografia, literatura współczesna, rozwój osobisty, film.

ZBIGNIEW PAPROCKI ur. 28.03.1957 r. w Widawie. Przez wiele lat tworzył – do przysłowiowej szuflady. Pisał wiersze dla dzieci i dla dorosłych, teksty piosenek, komponował do nich muzykę. Śpiewał i grał na gitarze, głównie dla siebie i znajomych. Od 2008 r. należy do Koła Literackiego „Anima”. W 2009 r. wystąpił w półfinale Międzynarodowego Festiwalu Bardów – OPPA w Warszawie.
Coraz częściej jest proszony przez poetów, aby skomponował muzykę
do ich utworów. Tak powstały piosenki z tekstami Michała Głaszczki
z Warszawy, Władysława Potakowskiego i Mirosława Pisarkiewicza
z Sieradza, Krzysztofa Sołtysiaka ze Zgierza oraz Jerzego Nadratowskiego i Jolanty Miśkiewicz z Łodzi. Skomponował również muzykę do ośmiu liryków Władysława Broniewskiego; utwory te niezwykle podobają się wnuczce tego niesłusznie zapomnianego poety, Ewie Zawistowskiej.
Piosenki Zbigniewa Paprockiego były prezentowane m.in. w Radiu Koszalin, Radiu Łódź i sieradzkim Naszym Radiu. Można ich również posłuchać na You Tube i Wrzucie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz