ZAPRASZAM NA SPOTKANIE LITERACKO-MUZYCZNE DANUTY BARTOSZ I JACKA KĘDZIERSKIEGO

                Z A P R O S Z E N I E   

     Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu (mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7 ) i Koło Literackie „Anima” serdecznie zapraszają w piątek 27.07.2018 r. o godz. 18.00  na spotkanie autorskie DANUTY BARTOSZ pt. „WIETRZE, WEŹ NASZĄ MIŁOŚĆ”. Prezentacji wierszy będzie towarzyszył koncert JACKA KĘDZIERSKIEGO.

DANUTA BARTOSZ – urodzona 26 marca 1939 r. w Kijowie. w czasie działań wojennych straciła rodziców. Z przybraną rodziną w 1945 r. repatriowana do Polski. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. W USA zdobyła uprawnienia Notariusza Publicznego dla miasta Nowy Jork. Mieszka w Poznaniu. Poetka, animatorka kultury, dziennikarka, redaktorka wielu dwujęzycznych antologii wierszy. Autorka 19 tomików poetyckich. Pełni funkcję wiceprezesa Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i prezesa Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki”. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach literackich, m.in.: na Litwie, Ukrainie, w Macedonii i Niemczech. Odznaczona medalami: Zasłużony dla kultury polskiej, „Labor Omnia Vincit” i „Znak Dobra”.
JACEK KĘDZIERSKI – nauczyciel języka angielskiego, gitarzysta, instruktor muzyczny. Mieszka w Sieradzu. Obecnie gra w zespołach After Hours i Emanuel.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz