PIOSENKA Z MOICH STRON

❤ Piosenka i łąki z moich stron. Autorem tekstu był Wincenty Gortat, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych. Po wojnie osiedlił się w USA. Bardzo tęsknił za krajem. Jego wspomnienia z czasów okupacji ukazały się w książce „Zakładnicy z pierwszego miliona” wydanej dzięki staraniom Pauliny Gortat – Glapińskiej.

UKAZAŁ SIĘ DEBIUTANCKI TOMIK ARTURA SCZESNEGO

Właśnie dotarł do mnie debiutancki zbiór wierszy Artura Sczesnego, mieszkającego w Jasienicy koło Bielska – Białej poety, autora tekstów piosenek, muzyka, gitarzysty, lekarza i… karateki. Do powstania tej książki też w pewnym stopniu przyłożyłam rękę. ???? Arturze, gratuluję i dziękuję serdecznie.

  Tomik ilustrują piękne obrazy Krzysztofa Czadera, sąsiada Artura Sczesnego.  

 

EXLIBRIS AUTORSTWA CZESŁAWA RODZIEWICZA

Taki exlibris zaprojektowal dla mnie wrocławski (urodzony w Wilnie) artysta Czesław Rodziewicz. Poznaliśmy się w latach 90-tych na moim spotkaniu autorskim we Wrocławiu. Zaprosił mnie i moje dzieci do siebie na własnoręcznie przygotowane placki ziemniaczane. 🙂

Zaprzyjaźniliśmy się, korespondowaliśmy z sobą, zorganizowałam w bibliotece szpitalnej wystawę jego liściaków – naklejanych na kartki papieru kompozycji z kolorowych, jesiennych liści. To link do jego biografii na Wikipedii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Rodziewicz

 

DOKTOR HABILITOWANY KALINA DUSZKA

11 LIPCA 2023 R. MOJA CÓRKA UZYSKAŁA STOPIEŃ DOKTORA HABILITOWANEGO NA UNIWERSYTECIE W WIEDNIU.  

Habilitation Lecture – Dr. Kalina Duszka

11.07.2023 14:15

We cordially invite all interested people to the habilitation lecture of Dr. Kalina Duszka from the Department of Nutritional Sciences!

Topic: Gastrointestinal tract from the perspective of restrictive diets, peroxisome proliferator-activated receptors, and hunger regulation

 

 

WIERSZE WALDEMARA MICHALSKIEGO CZYTAM W STYCZNIOWEJ POLONIJNEJ AUDYCJI AUSTRALIJSKIEGO MELBOURNE ETHNIC COMMUNITY RADIO

 

Magdalena i Krzysztof Krakowscy są twórcami comiesięcznej polonijnej audycji nadawanej w Melbourne Ethnic Community Radio. Od kilku miesięcy miewam w niej swoje 5 minut – prezentuję w niej wiersze współczesnych poetów.

ZAPRASZAM DO POSŁUCHANIA CAŁEJ AUDYCJI POD TYM LINKIEM: 

https://www.3zzz.com.au/shows/polish/?fbclid=IwAR3kkHRvMcQvVUNR0jS5W0wbysNrqmXOp7R-OnocAXqSwxS4wwXmZMJ1vHI