MARLENA DROZDOWSKA W NASZEJ AUDYCJI

Kilka tygodni temu pojechałam do Warszawy, aby w Polskim Radiu udzielić wywiadu Adamowi Dobrzyńskiemu. Towarzyszył mi Piotr Spottek. I tam właśnie spotkaliśmy Marlenę Drozdowską. Piotr nie byłby sobą, gdyby jej nie zagadnął i nie zaprosił do udziału w naszej audycji. Pani Marlena bardzo chętnie się na to zgodziła. I oto mamy bardzo sympatyczny wywiad z kolejną gwiazdą. Zapraszam do posłuchania. 🙂 

ANDRZEJ ZARYCKI O MOJEJ POEZJI: „TO SĄ TAK CUDOWNE OPOWIEŚCI O MIŁOŚCI… ŚWIETNA LITERATURA”.

Zapraszam do posłuchania bardzo interesującej audycji z Andrzejem Zaryckim – jednym z kompozytorów pięknych piosenek Ewy Demarczyk i Anny Szałapak. O mojej poezji Maestro tak mówi w tym odcinku PWDN:

„Wszystkie uczucia, jakie tylko są możliwe porusza ta poezja. To są tak cudowne opowieści o miłości. Takie krótkie, a tak dużo znaczą. Opowieści o ludziach, o rodzeństwie, o rodzinie – tak się domyślam, bo to nie wprost jest powiedziane. Fantastyczne rzeczy. Króciuteńkie myśli, jak gdyby tylko rzucone gdzieś w przestrzeń. I trzeba z tej przestrzeni wyłapać sobie to, co przemawia, a przemawia bezpośrednio właściwie każde zdanie. Także – świetna literatura, kapitalna! Mnie się bardzo podoba.”

Panie Andrzeju, serdecznie dziękuję. Także za Pana obecność w Piwnicy pod Baranami 5 kwietnia, kiedy czytałam tam swoje wiersze.