W sobotę 30 listopada o godz. 17.00 zapraszam na mój wieczór autorski do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kwiatkowicach (powiat łaski)

Zapraszam serdecznie w najbliższą sobotę 30 listopada o godz. 17.00 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kwiatkowicach (powiat łaski) na mój wieczór autorski, podczas którego zaprezentuję wiersze, aforyzmy, anegdoty i nagrania piosenek skomponowanych do moich tekstów. Będzie też pokaz slajdów połączony z opowieścią o Litwie.
Kwiatkowice to prawie moje strony rodzinne, tym bardziej jestem przejęta tym wydarzeniem. 🙂

https://lask.naszemiasto.pl/spotkanie-autorskie-z-maria-duszka-w-sobote-w-kwiatkowicach/ar/c1-7442985 

Po spotkaniu na stronie GBP w Kwiatkowicach zamieszczona została relacja:

Poetyckie wróżby z Marią Duszką

W sobotni andrzejkowy wieczór czytelnicy naszej biblioteki mieli okazję posłuchać pięknych, nostalgicznych wierszy pani Marii Duszki. Poetka drukuje w wielu czasopismach, m.in. w „Przekroju”, wydała 9 tomików poezji, my usłyszeliśmy wiersze z tomu „Wolność chmur”. Jego wydanie jest dwujęzyczne, w języku polskim i litewskim. Pani Maria jest stałym gościem Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „Maj nad Wilią”, który odbywa się w Wilnie. Z tej racji poetka przybliżyła słuchaczom najciekawsze miejsca na Litwie związane z polskimi pisarzami, np. J. Słowackim, T. Konwickim, Cz. Miłoszem. Były też anegdoty z życia pani Duszki i jej wspomnienia z dzieciństwa zapisane wierszem.

  Wieczór należał do udanych, wszyscy uczestnicy miło spędzili czas, słuchając wierszy i zabawnych anegdot. A oto jeden z wierszy pani Marii Duszki:

 „mglisty grudniowy wieczór

  błotnista wiejska droga

 

 twój pocałunek

 – dowód na istnienie Boga”

 Doceniajmy obecność bliskich osób, szczególnie w te grudniowe wieczory. Polecam też do czytania wiersze naszej poetki i innych ulubionych poetów. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.