„SEPIA” – NOWY TOMIK MIŁOSZA MANASTERSKIEGO –

Z  AKCENTEM SIERADZKIM

Od Miłosza Manasterskiego otrzymałam niedawno wydany w ubiegłym roku tomik wierszy. pt. „Sepia”. Poeta pochodzi z Kalisza, obecnie jest dyrektorem Domu Kultury w Łomiankach.  Twórczość Miłosza tak recenzuje Zdzisław Tadeusz Łączkowski:

„Proste słowa, może nawet już „zużyte” u poety nabierają ostrości, są ekspresyjne i odbanalizowane. Stają się wręcz „święte”, aby tym silniej nas wzruszać, pobudzać do refleksji i zamyślenia nad sensem trwania w świecie współczesnym. To zdumiewające, ale te słowa są odą na cześć człowieka żyjącego w lęku i pogardzie. Poeta przywraca godność jednostce, tak bardzo dziś zagubionej i osamotnionej. Autor „Sztuki czytania” proste sprawy czyni wielkimi, nadaje im wymiar ze wszech miar mądry, ponadczasowy a także serdeczny i pełen nadziei, nawet tej trudnej.”

Dwa lata temu Miłosz Manasterski był jurorem podczas Nocy Poetów organizowanej przez Koło Literackie „Anima” i Powiatową Bibliotekę Publiczną  w Sieradzu. Następnego dnia miałam przyjemność być przewodniczką  poety i jego przesympatycznej rodziny po nadwarciańskim  grodzie. Maxymilian (wówczas siedmioletni) sfotografował wtedy tatę  przed „Sosna Cafe” na sieradzkim Rynku. Fotka ta znalazła się na czwartej stronie okładki najnowszego tomiku.

 

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz