MOJE WIERSZE NA UNIWERSYTECIE GEORGIA W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Ach, te moje sny! 🙂 Ostatnio byłam… pilotem samolotu lecącego do USA. A okazuje się, że w realu to moje wiersze tam poleciały. I były prezentowane na kampusie Uniwersytetu Georgii i w okolicach Biblioteki Hrabstwa Gwinett w Norcross. W ramach projektu Polish Poetry at UGA – The poem of the day. Dziękuję bardzo, bardzo Darii Danucie Lisieckiej, inicjatorce tego wydarzenia. 

Tak ona je opisała:

„Poezja w podróży. Czym jest? Pomysłem, który zrodził się spontanicznie. Próbą umieszczenia autorów i ich poezji w nowej przestrzeni. Przejścia granicy geograficznej i granicy języka. Do walizki oprócz szczoteczki do zębów i paszportów wrzuciliśmy kilka tomików. Pomyślnie przeszły kontrolę 😉

Wiersze wędrowały i pojawiały się w różnych miejscach kampusu Uniwersytetu Georgii oraz w okolicach Biblioteki Hrabstwa Gwinett w Norcross.

W ramach projektu Polish Poetry at UGA – The poem of the day na tablicach czytelni i kawiarni uniwersyteckiej każdego dnia zapisywaliśmy inny wiersz. Utwory przedstawialiśmy w wersji polskiej i angielskiej (przekład miał charakter glossy).

Przerzuconymi  za Atlantyk autorami byli poeci związani ze środowiskiem „Białej Lokomotywy”

– Justyna Paluch – tomik „Infalia”

– Daria Danuta Lisiecka – tomik „Mgnienia”

– Enormi Stationis – tomik „Agharta”

– Maria Duszka – tomik „Freienwill”

– Tomasz Walczak – tomik „Fantasmagorie”

– Maria Znamierowska – tomik „Czeski jedwab”

– Karolina Sałdecka – tomik „Wieżowiec : zero”

– Mariusz Gajkowski – wiersz „Lipiec”

Maria Znamierowska Michał Głuszkowski

montaż: Jonasz Głuszkowski”

https://www.facebook.com/100086975179818/videos/3003864296578193

Możesz również polubić

Dodaj komentarz