Pomogłam zredagować tomik Dawidowi Rogalskiemu z Gniewkowa

https://pomorska.pl/znow-mozna-czytac-wiersze-dawida-rogalskiego-poety-z-gniewkowa/ar/c13-15954029?fbclid=IwAR085rdmnbX9dTY06bNc03FFseNkurh1FRILyPsd1D31_yXB_6ChaiAe5oc

https://pomorska.pl/znow-mozna-czytac-wiersze-dawida-rogalskiego-poety-z-gniewkowa/ar/c13-15954029?fbclid=IwAR0-6u7awFWe5hfRJqQVhT6-ayIVRBfDi5HORV5RQniyqgIeiVQlSyk-Zek

 W najnowszym wydawnictwie, które liczy ponad 80 stron, znajduje się 56 wierszy. Nad większością z nich, pracowałem przy współpracy z panią Marią Duszką – wybitną poetką z Sieradza – opowiada Dawid Rogalski, poeta z Gniewkowa.

Dawid Rogalski, poeta z Gniewkowa, po ponad 10 latach przerwy wydał tomik poezji pt. „rzeźby ze słów”. Wznowił również tomik z 2012 roku pt. „Chodzenie po linie”.

Autorem zdjęcia na okładce jest znany artysta Wacław Wantuch. To artysta fotografik i pisarz, pracujący w Krakowie. Tworzy przede wszystkim akty kobiece. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor książki „Kamień wawelski” i albumów fotograficznych. Wystawiał w kraju i za granicą. Znakiem rozpoznawczym jego aktów są zaskakujące ujęcia. Zdjęcie na okładkę przekazał zupełnie nieodpłatnie.

– W najnowszym wydawnictwie, które liczy ponad 80 stron, znajduje się 56 wierszy. Nad większością z nich, pracowałem przy współpracy z panią Marią Duszką – wybitną poetką z Sieradza. Dawała mi ona swoje wskazówki i pomogła, w niektórych utworach nadać moim słowom o wiele piękniejszego znaczenia. Jestem jej ogromnie wdzięczny. To właśnie w tym tomiku znalazł się również wiersz, który zechciał przeczytać Michał Wiśniewski z Ich Troje – opowiada Dawid Rogalski.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz